do góry

Nadesłano z kraju

30 KWI 2007

Świętokrzyskie : NA RATUNEK! BEZ WAHANIA!

- Dzięki takim prawdziwym strażakom z powołania, jak kapitan Sokól, świętokrzyska straż pożarna wiedzie prym w rankingach zaufania społecznego - mówił Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP bryg. mgr inż. Grzegorz Jankowski wręczając kpt. mgr inż. Piotrowi Sokolowi z wydziału Operacyjnego Komendy Miejskiej PSP w Kielcach nagrodę za uratowanie ofiary wypadku drogowego. Kapitan Sokól został w ten szczególny sposób uhonorowany podczas ceremonii zakończenia kursu kwalifikacyjnego szeregowych PSP, która odbyła się 27 kwietnia w KW PSP w Kielcach.



 16 marca w Kielcach, na ulicy Zagnańskiej doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy potrącił starszego mężczyznę. Kapitan Sokól był już po służbie, wracał z żoną z zakupów. Gdy tylko spostrzegł, co się stało, zatrzymał się, szybko sięgnął po samochodową apteczkę.  Potrąconemu przez samochód pieszemu udzielił fachowo, błyskawicznie pierwszej  pomocy, wezwał na miejsce właściwe służby.
- Nie zrobiłem niczego szczególnego. Ja tylko pospieszyłem na ratunek osobie, która tej pomocy potrzebowała. Tak powinien postąpić każdy - przyznał skromnie, gdy Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP bryg. mgr inż. Grzegorz Jankowski wręczył mu w nagrodę markowy zegarek.
- Nie bójmy się reagować - oświadczył bohaterski strażak.
 - Dzięki takim prawdziwym strażakom z powołania, jak kapitan Sokól, świętokrzyska straż pożarna wiedzie prym w rankingach zaufania społecznego - powiedział komendant Jankowski.



Bohaterski strażak otrzymał gratulacje  od wojewody świętokrzyskiego Grzegorza Banasia oraz od dyrektora Kancelarii Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Bernarda Antosa.

Kapitan Sokól otrzymał nagrodę podczas ceremonii zakończenia kursu kwalifikacyjnego szeregowych PSP. Komendant Jankowski wyjaśnił, że nie bez przyczyny postanowił uhonorować kapitana Sokola właśnie podczas tej uroczystości.
 -  Wierzę, że bohaterska  postawa kapitana Sokola będzie dla absolwentów Ośrodka Szkolenia  doskonałym wzorem do naśladowania. To taka jedyna w swym rodzaju dodatkowa piękna lekcja dla naszych kursantów, tuż przed otrzymaniem świadectw  - podkreślił Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP bryg. mgr inż. Grzegorz Jankowski.

wszystkie aktualności