do góry

Nadesłano z kraju

04 MAJ 2007

Świętokrzyskie: ŚMIERĆ W PŁOMIENIACH

51- letni mężczyzna zginął w pożarze bloku przy ulicy Armii Krajowej w Skarżysku – Kamiennej, który wybuchł 2 maja. Ranny został strażak. Część lokatorów trzeba było ewakuować z silnie zadymionego budynku. Działania straży trwały ponad trzy godziny.

 

Zgłoszenie skarżyska straż otrzymała przed godziną 16. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pali się mieszkanie na czwartym piętrze w bloku przy ulicy Armii Krajowej. Z okna mieszkania buchały kłęby dymu i płomienie.

Część lokatorów sama opuściła blok. Część ewakuowali strażacy. Z relacji mieszkańców wynikało, że w płonącym mieszkaniu może ktoś być.

Mieszkanie było zamknięte. Straż wyważyła drzwi. W aparatach powietrznych ratownicy weszli do środka. W przedpokoju znaleźli ciało 51 – letniego mężczyzny. Lekarz pogotowia stwierdził zgon.

Na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałe mieszkania. Spaleniu uległa kuchnia i przedpokój wyłożone boazerią. Pod wpływem wysokiej temperatury zniszczeniu uległy pozostałe pomieszczenia mieszkania. Straty oszacowano na 70 tysięcy złotych.

Ustalono, że przypuszczalną przyczyną pożaru było pozostawione bez nadzoru włączone żelazko w kuchni.

Straż prowadziła działania ponad trzy godziny. W akcji wzięło udział  sześć zastępów PSP ( 15 strażaków), zastęp OSP w KSRG ( 4 ludzi), pogotowie ratunkowe, pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne, policja.

wszystkie aktualności