do góry

Nadesłano z kraju

05 MAJ 2007

Pożar duży - magazynu wyrobów celulozowych

Pożar duży - magazynu wyrobów celulozowych. 

Województwo – małopolskie

Powiat – tarnowski

 

W dniu 4 maja br. w Tarnowie ul. Kochanowskiego o godz. 1202 miał miejsce pożar magazynu gotowych wyrobów celulozowych. W magazynie o wymiarach 110 m. x 15 m. składowane były higieniczne materiały papiernicze. Pożar został zauważony przez osoby postronne. Na miejsce pożaru zostało zadysponowanych 8 zastępów ratowniczo-gaśniczych PSP z JRG Nr 1 i JRG Nr 2 Tarnów oraz 8 zastępów gaśniczych z OSP KSRG. Po przyjeździe pierwszych zastępów na miejsce pożaru o godz.1207 okazało się, że pożarem objęta jest murowana hala na długości 60 metrów, konstrukcja dachu stalowa kryta płytami eternitowymi. W odległości 10 metrów od palącego się magazynu znajdował się drugi magazyn gotowych wyrobów celulozowych. W pożarze nie było osób poszkodowanych.

Działania strażaków polegały na wyważeniu metalowych bram magazynu przy użyciu sprzętu mechanicznego w celu dodarcia do źródła ognia oraz do części magazynu nie objętego pożarem. Podano 3 prądy wody w obronie na część magazynu nie objętej pożarem, gdzie składowane były wyroby gotowe, 4 prądy wody i 1 prąd piany średniej na powierzchnię pożaru, oraz 2 prądy piany ciężkiej w obronie na sąsiedni magazyn. Ze względu na duże zadymienie strażacy prowadzili działania gaśnicze w aparatach powietrznych. Pożar nie rozprzestrzenił się na pozostałą część płonącego magazynu oraz na sąsiedni magazyn. Spaleniu uległy składowane na paletach wyroby celulozowe oraz budynek na długości 60 metrów. Straty zostały oszacowane na 300 tysięcy złotych, uratowano mienie wartości 1 miliona złotych.

Akcja gaśnicza była prowadzona ponad sześć godzin. W działaniach wzięło udział 12 zastępów PSP – 33 strażaków (Grupa Operacyjna KM PSP Tarnów, Grupa Operacyjna KW PSP Kraków), 8 zastępów OSP z KSRG - 38 strażaków, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne, Policja, Straż Miejska.

wszystkie aktualności