do góry

Nadesłano z kraju

07 MAJ 2007

Świętokrzyskie : NOCNA EWAKUACJA

24 osoby ewakuowali strażacy z budynku dwukondygnacyjnego w Starachowicach ( województwo świętokrzyskie) przy ulicy Mickiewicza. Pożar w mieszkaniu, na poddaszu wybuchł po godzinie 3 rano, 6 maja. Akcja trwała cztery godziny. Nikt nie ucierpiał.

 

Zgłoszenie o pożarze starachowiccy strażacy otrzymali po godzinie 3 rano. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pali się mieszkanie na poddaszu budynku dwukondygnacyjnego, który zamieszkuje dwanaście rodzin.

Na szczęście w chwili wybuchu pożaru w mieszkaniu nikogo nie było.  Strażacy z silnie zadymionego obiektu ewakuowali 24 osoby.

Pożar, który wybuchł najprawdopodobniej na skutek zaprószenia ognia,  nie rozprzestrzenił się na pozostałe mieszkania. Spaleniu uległo wyposażenie kuchni i cześć dachu budynku. Straty oszacowano na 50 tysięcy złotych.

O zdarzeniu strażacy powiadomili prezydenta Starachowic Wojciecha Bernatowicza. Prezydent przybył na miejsce. Zaoferował pomoc mieszkańcom bloku.

Akcja trwała cztery godziny. W działaniach wzięło udział siedem zastępów PSP ( 18 strażaków), dwa zastępy OSP w KSRG ( 12 ludzi), zastęp OSP spoza KSRG ( 4 ludzi), policja, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne. 

wszystkie aktualności