do góry

Nadesłano z kraju

16 MAJ 2007

Świętokrzyskie : ZDERZENIE W OGNIU

      Kierowca opla kadeta zginął na miejscu, półroczna dziewczynka podróżująca tym samochodem zmarła w szpitalu. Cztery osoby zostały ranne. To tragiczny bilans wypadku, do którego doszło 15 maja na drodze wojewódzkiej w pobliżu miejscowości Knapówka (powiat włoszczowski).


      Zgłoszenie o wypadku włoszczowska straż otrzymała kilka minut po godzinie 18. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że na drodze wojewódzkiej w  pobliżu miejscowości Knapówka zderzyły się dwa auta osobowe - polonez i opel kadet.
 Polonez w momencie zderzenia stanął w płomieniach. Strażacy błyskawicznie opanowali sytuację. Na palące się auto podali prąd piany ciężkiej.
      Na szczęście podróżujący polonezem ranny mężczyzna znajdował się poza samochodem. Strażacy udzielili mu pomocy przedmedycznej. Zaś drugi mężczyzna podróżujący polonezem oddalił się z miejsca wypadku.
Samochodem opel kadet podróżowało pięć osób. Kierowca - mężczyzna w wieku około 30 lat zginął na miejscu. Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, żeby wydobyć ciało ofiary wypadku z wraku opla. Dwie kobiety i dziecko zostali zabrani do szpitala przed przybyciem straży pożarnej. Przez kilkanaście minut trwała akcja reanimacyjna półrocznej dziewczynki. Niemowlę zostało przetransportowane do szpitala śmigłowcem. Kilka godzin później zmarło.


      Akcja straży trwała trzy godziny. W działaniach wzięły udział trzy zastępy PSP ( 9 strażaków), pogotowie ratunkowe, policja, straż miejska.
wszystkie aktualności