przesuń do początku strony

Nadesłano z kraju

08 MAR 2018

Nowe Miasto Lubawskie - ćwiczenia z ratownictwa lodowego

Nowe Miasto Lubawskie - ćwiczenia z ratownictwa lodowego

8 marca 2018r. odbyły się ćwiczenia doskonalące z zakresu prowadzenia działań ratowniczych na obszarach wodnych pokrytych lodem. Ćwiczenia odbyły się na terenie przystani kajakowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji położonego przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Mieście Lubawskim.
W ćwiczeniach udział brali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Mieście Lubawskim oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Bratianie. Zajęcia miały na celu doskonalenie technik ratowniczych umożliwiających ewakuację z wody na brzeg osób, które znalazły się w wodzie wskutek załamania się pokrywy lodowej. Strażacy posługiwali się sprzętem ratowniczym znajdującym się na wyposażeniu jednostki, czyli min. pneumatycznymi saniami lodowymi oraz deską lodową.
Na terenie przystani został ustawiony namiot pneumatyczny, w którym osoby ewakuowane z zimnej wody mogły schronić się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” ćwiczenia obserwowało blisko 300 uczniów ze szkół podstawowych z terenu miasta. Młodzi obserwatorzy zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych w warunkach zimowych.

Opracowanie: mł. kpt. Marcin Rezmer KP PSP Nowe Miasto Lubawskie
Zdjęcia: mł. kpt. Marcin Rezmer KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

08 MAR 2018

Nowe Miasto Lubawskie - ćwiczenia z ratownictwa lodowego

wszystkie aktualności