do góry

Nadesłano z kraju

06 KWI 2020

Kolejna ofiara pożaru w powiecie lidzbarskim

 

3 kwietnia około godziny 18.30  dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim otrzymał zgłoszenie o pożarze altanki ogrodowej przy ulicy Towarowej w Ornecie.

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z lidzbarskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz dwa zastępy z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali dopalające się zgliszcza budynku drewnianego o powierzchni około 16m2 na fundamentach z płyt betonowych. Konstrukcja budynku została całkowicie spalona. Wewnątrz ujawniono ciało mężczyzny leżącego na wersalce. Kierujący działaniami odstąpił od ewakuacji ciała ze względu na znaczny stopnień zwęglenia. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu gaśniczego w natarciu na palące się elementy konstrukcyjne budynku, dogaszeniu i przeszukaniu pogorzeliska oraz terenu dookoła posesji. Na miejscu działań obecny był oficer w dyspozycji oraz Komendant Powiatowego PSP w Lidzbarku Warmińskim.

Przyczyna zaprószenia się ognia nie jest znana. Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi policja pod nadzorem prokuratora.

 To druga ofiara śmiertelna na przestrzeni tygodnia, która zginęła w pożarze domku letniskowego w powiecie lidzbarskim.

 

Opracowanie: mł.kpt.Damian Stankiewicz

Zdjęcia: archiwum KP PSP Lidzbark Warm.

wszystkie aktualności