do góry

opolskie

02 GRU 2019

Pożegnanie ze służbą księdza kapelana opolskich strażaków

Pożegnanie ze służbą księdza kapelana opolskich strażaków

29 listopada 2019 r. w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu odbyło się uroczyste pożegnanie ze służbą księdza bryg. dr hab. Józefa Urbana kapelana wojewódzkiego opolskich strażaków, który z dniem 30 listopada br. kończy służbę w Państwowej Straży Pożarnej.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: st. bryg. Krzysztof Kędryk Opolski Komendant Wojewódzki PSP wraz zastępcą st. bryg. Arkadiuszem Kuśmierskim, biskup opolski ks. Andrzej Czaja, a także funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.
Krótka charakterystyka służby:
Z dniem 6 września 1995 r. Biskup Opolski Alfons Nossol mianował księdza doktora Józefa Urbana Diecezjalnym Duszpasterzem Pożarnictwa, który w latach 1995-1999 (do 31.03.1999) pracował społecznie jako kapelan wojewódzki strażaków.
Od 1 kwietnia 1999 r. do 31 października 1999 r. był zatrudniony w korpusie służby cywilnej na stanowisku specjalisty w wydziale organizacji, nadzoru i kadr KW PSP Opole.
Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął z dniem 1 listopada 1999 r. jako starszy oficer w Ośrodku Szkolenia PSP w Brzegu.
W związku z likwidacją Ośrodka Szkolenia i przeniesieniu funkcjonariuszy do KW PSP Opole z dniem 1 stycznia 2002 mł. kpt. dr hab. Józef Urban został mianowany na stanowisko starszego specjalisty w wydziale organizacji, nadzoru i kadr, który później zajmował stanowisko kapelana wojewódzkiego w wydziale organizacji i nadzoru do 30 listopada 2019 r.
W swojej dotychczasowej służbie został odznaczony, m.in., Złotym Medalem Za Długoletnią Służbę, Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa oraz Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej.

Opracowanie: mł. bryg. Beata Ochyra
Zdjęcia: mł. asp. Łukasz Nowak

02 GRU 2019

Pożegnanie ze służbą księdza kapelana opolskich strażaków

wszystkie aktualności