do góry

opolskie

07 KWI 2020

Strażacy PSP rozstawili kolejne namioty pneumatyczne przy szpitalach na Opolszczyźnie

 

W dniach 5 i 6 kwietnia br. strażacy PSP województwa opolskiego rozstawili kolejne 7 namiotów poszerzając tym samym już istniejące mobilne izby przyjęć lub tworząc nowe przy szpitalach na terenie Opolszczyzny.

Działania te poprzedziło zapotrzebowanie jakie złożyli dyrektorzy szpitali do Wojewody Opolskiego Pana Adriana Czubaka. Wojewoda Opolski uzgodnił z Opolskim Komendantem Wojewódzkim PSP st. bryg. Krzysztofem Kędrykiem ilość namiotów oraz datę ich rozstawienia.

W poniedziałek 6 kwietnia rozstawiono ostatnie namioty w wyznaczonych lokalizacjach.

Dodatkowe namioty (po 1 sztuce) wzmocniły już istniejące mobilne izby przyjęć przy szpitalach w Kędzierzynie-Koźlu i Nysie.

Po jednym namiocie rozstawiono przy szpitalach w Kup, Oleśnie, Strzelcach Opolskich, Prudniku i 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu.

Łącznie przy szpitalach na Opolszczyźnie rozstawiono 18 namiotów pneumatycznych.

Czynności te, wraz z prowadzonymi pomiarami temperatury w punktach przekraczania granicy, przekazaniem mobilnych respiratorów szpitalom, dowożeniem żywności osobom samotnym przebywającym w kwarantannie i akcjami informacyjnymi są elementem ogólnopolskich działań Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych mających na celu walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.

Opracowanie: mł. asp. Łukasz Nowak wydział operacyjny KW PSP Opole.
Zdjęcia: KP PSP Kędzierzyn-Koźle, KP PSP Olesno, KP PSP Strzelce Opolskie, KP PSP Prudnik i KM PSP Opole.

07 KWI 2020

Strażacy PSP rozstawili kolejne namioty pneumatyczne przy szpitalach na Opolszczyźnie

wszystkie aktualności