do góry

opolskie

22 MAJ 2020

Strażacy wykonali kabinę dezynfekcyjną dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu

Gołdapscy strażacy ponownie przekazali środki do dezynfekcji

22 maja 2020 odbyło się przekazanie kabiny do dezynfekcji dyrekcji szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu.

Kabina została wykonana przez mł. kpt. Łukasza Połomskiego inicjatora, pomysłodawcę, wykonawcę i koordynatora oraz mł. asp. Tomasza Tułę współtwórcę projektu i wykonawcę – funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Kabina ma za zadanie dezynfekcję personelu medycznego, który pracuje na oddziale zakaźnym szpitala. Projekt został wykonany samodzielnie przez kędzierzyńsko-kozielskich strażaków z elementów pozyskanych od lokalnych przedsiębiorców.

Kabina to uniwersalna mgłowa instalacja dezynfekująca, przeznaczona do unieszkodliwiania wirusów, bakterii i grzybów. Instalację opracowano z myślą o dezynfekcji pracowników poprzez przejście przez strumień dezynfekujący, tak zwaną kurtynę dezynfekującą.

Głównym elementem rozwiązania jest system zraszania rozpylający środek dezynfekcyjny za pomocą 16 dysz mgłowych zabudowanych po 8 sztuk z dwóch stron. Daje to optymalne warunki do „zabicia” wirusów, ponieważ osoba wchodząca jest cała pokryta środkiem dezynfekcyjnym.

Instalacja wyposażona jest ponadto w hydrofor, który utrzymuje odpowiednie ciśnienia w przewodach rozprowadzających środek dezynfekcyjny. Pozostałe skropliny spływają do specjalnego zbiornika ustawionego pod kabiną – nie jest w tym wypadku wymagana instalacja kanalizacji. Metoda dezynfekcji pozwala personelowi medycznemu czuć się bezpiecznie po wyjściu z niej oraz swobodne i bezpieczne zdjęcie ubrania, które zostanie zdezynfekowane.

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP Kędzierzyn-Koźle.

22 MAJ 2020

Strażacy wykonali kabinę dezynfekcyjną dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu

wszystkie aktualności