do góry

podlaskie

04 KWI 2020

„Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” w Grajewie

„Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”
„Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”

4 kwietnia 2020 roku w godzinach 9.00 – 12.30 na parkingu przy kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie przeprowadzono zbiórkę krwi w ramach ogólnopolskiego programu honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”. Organizatorem i koordynatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku oraz parafią p.w. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie.

Nad prawidłowym przebiegiem zbiórki krwi czuwał 4-osobowy zespół z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Cenny dar, ratujący życie i zdrowie oddały osoby, które pozytywnie przeszły weryfikację. Wśród grupy 25 krwiodawców obecni byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, druhny i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Boczkach-Świdrowo, Grajewie i Ławsku oraz jak zawsze niezawodni honorowi dawcy. Łącznie pozyskano ponad 11 litrów krwi, która trafi do ludzi potrzebujących.

Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę w tym trudnym dla wszystkich czasie. Tych z Państwa, którzy nie zdążyli oddać krwi w dniu dzisiejszym, zapraszamy na kolejną zbiórkę, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 6 kwietnia 2020 roku na parkingu przy Urzędzie Miasta w Grajewie.

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie
Zdjęcia: st. kpt. Arkadiusz Lichota, st. str. Piotr Karbowiak, KP PSP w Grajewie

04 KWI 2020

„Ognisty Ratownik - Gorąca Krew” w Grajewie

 

 

 

 

wszystkie aktualności