do góry

podlaskie

03 KWI 2020

Strażacy z terenu powiatu grajewskiego w walce z koronawirusem

Działania zwiazane z SARS-CoV-2
Działania zwiazane z SARS-CoV-2

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu grajewskiego od samego początku czynnie włączyli się w walkę z koronawirusem SARS-CoV-2. Poza realizacją zadań ustawowych, systematycznie wspomagamy inne służby ratownicze w ich działaniach.

W chwili obecnej współpraca strażaków z innymi służbami polega na wsparciu logistycznym i informowaniu społeczeństwa o zagrożeniach związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie zaoferowali Szpitalowi Ogólnemu w Grajewie pomoc w postaci udostępnienia i rozstawienia namiotów pneumatycznych z osprzętem, które pełnią rolę przejściowej izby przyjęć, natomiast druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z Białaszewa, Boczek-Świdrowo, Ciemnoszyj, Rudy, Wierzbowa i Szczuczyna patrolują tereny własnych gmin, sprawdzając czy przestrzegane są ograniczenia wprowadzone w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Podczas codziennych patroli odtwarzane są komunikaty zachęcające mieszkańców do pozostania w domu, aby zminimalizować ryzyko zakażenia.  W tym trudnym dla wszystkich okresie prosimy o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny, takich jak: opuszczanie miejsca zamieszkania tylko w sytuacjach koniecznych, unikanie kontaktu z innymi osobami, zachowanie 2 metrowej odległości od drugiego człowieka i częstego mycia rąk.

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie
Zdjęcia: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

03 KWI 2020

Strażacy z terenu powiatu grajewskiego w walce z koronawirusem

wszystkie aktualności