przesuń do początku strony

podlaskie

13 LUT 2018

Wypadek na przejściu dla pieszych w Białymstoku

Wypadek na przejściu dla pieszych na ul. S. Żeromskiego
Wypadek na przejściu dla pieszych na ul. S. Żeromskiego

12 lutego 2018 r. o godzinie 14:42 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w okolicach skrzyżowania ul. S. Żeromskiego z ul. Zachodnią w Białymstoku. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych. Oprócz straży pożarnej do zdarzenia zadysponowane zostały 3 załogi policji oraz 2 zespoły ratownictwa medycznego.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia na lewym pasie jezdni ul. Żeromskiego, na wysokości skrzyżowania z ul. Zachodnią, leżał na dachu samochód osobowy Citroen C3. Na przeciwnym pasie ruchu, na lewoskręcie ul. Żeromskiego, stał na kołach samochód osobowy Seat Cordoba.
W zdarzeniu udział brały 3 osoby, z czego dwie wymagały pomocy medycznej. Poszkodowana w zdarzeniu piesza - potrącona przez Citroena na pasach, leżała około 30 metrów od przejścia przed samochodem Citroen. Druga poszkodowana kobieta - kierowca Citroena leżała pomiędzy samochodem, a krawężnikiem. Obie poszkodowane osoby z podejrzeniami urazów wielonarządowych. Pomiędzy jezdniami uszkodzone były barierki dzielące jezdnię i dwa znaki drogowe. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu terenu działań pojazdem pożarniczym i pachołkami oraz sorpcji wyciekających płynów eksploatacyjnych. Równocześnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm poszkodowanym kobietom. Przybyłe na miejsce równocześnie dwa zespoły ratownictwa medycznego przejęły poszkodowanych. Po zabezpieczeniu kobiet w ambulansach odwieziono je do szpitala na dalsze badania. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych wrak postawiono na koła i odłączono akumulator.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej trwały jedną godzinę, brało w nich udział 4 zastępy (17 strażaków), Policja oraz ambulanse ZRM.

Opracowanie: mł. bryg. Mirosław Laskowski, KM PSP w Białymstoku
Zdjęcia: st. asp. Janusz Bombalski, KM PSP w Białymstoku

wszystkie aktualności