do góry

pomorskie

09 KWI 2018

Starogard Gdański, powiatowe eliminacje OTWP!

Starogard Gdański, powiatowe eliminacje OTWP! 
Starogard Gdański, powiatowe eliminacje OTWP! 

6 kwietnia 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”.

Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa PSP w Starogardzie Gdańskim i Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Starogardzie Gdańskim. Do udziału w konkursie zgłoszono 35 osób, reprezentujących Gminy Powiatu Starogardzkiego. Turniej połączono ze zwiedzaniem Komendy Powiatowej PSP oraz sali edukacyjnej OGNIK.

Uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 25 pytań oraz odpowiedzieć na pytania ustne.
W młodszej grupie wiekowej zwyciężył Maksymilian Pater z miasta Skórcz przed  Tamarą Szturmowską z Czarnej Wody i Agatą Trepkowską z gminy Lubichowo.

W grupie wiekowej „średniej” zwyciężyła Agnieszka Liss reprezentującą miasto Starogard Gdański przed Miłoszem Kinder reprezentującym gminę Smętowo Graniczne i Markiem Madziara reprezentującym gminę Starogard Gdański. W najstarszej grupie wiekowej, tj. szkoły ponadgimnazjalne zwyciężył Paweł Kensicki
z miasta Starogard Gdański przed Maciejem Stolc z gminy Starogard Gdański i Stanisławem Oksentowiczem reprezentującym Czarną Wodę.

Do udziału w eliminacjach szczebla wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Wszystkim uczestnikom turnieju wręczono atrakcyjne nagrody rzeczowe, których fundatorem było Starostwo Powiatowe i Komenda Powiatowa PSP w Starogardzie Gdańskim.

Wszystkim uczestnikom turnieju składamy serdeczne gratulacje, a opiekunom podziękowania za wspaniałe przygotowanie do eliminacji gminnych i powiatowych!

Opracowanie: kpt. Karina Stankowska
Zdjęcia: Grzegorz Turzyński.

wszystkie aktualności