do góry

świętokrzyskie

12 LIP 2019

„Bezpieczne wakacje” u buskich strażaków

„Bezpieczne wakacje” u buskich strażaków

8 lipca 2019 r. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Busku – Zdroju odwiedziły dzieci z półkolonii organizowanych przez Kielce Mini Handball Academy oraz KS Handbalove Busko.
Wizyta dzieci był jedną z wielu, jakie organizowane są przez buskich strażaków w okresie wakacyjnym w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo”.
Tematem przewodnim spotkania był bezpieczny wypoczynek dzieci podczas wakacji. Strażacy szczegółowo omówili zagrożenia czyhające na wypoczywających oraz zasady bezpiecznego wypoczynku m.in. na akwenach wodnych. Przypomniano dzieciom numery telefonów alarmowych oraz sposób poprawnego wzywania służb ratunkowych, a także podstawowe zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.
Wizyta w buskiej strażnicy była również okazją do zwiedzenia sali edukacyjnej „Ognik”. Najmłodsi zobaczyli z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w domu lub mieszkaniu, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego. Podczas spotkania dzieci zapoznały się ze specyfiką służby strażaka, a także sprzętem będącym na wyposażeniu miejscowej jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Buską strażnicę odwiedziło 49 dzieci wraz z opiekunami.

 
Opracowanie: kpt. Jarosław Baran
Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju

10 LIP 2019

„Bezpieczne wakacje” u buskich strażaków.

 

wszystkie aktualności