do góry

świętokrzyskie

12 LIP 2019

Groźny wypadek drogowy w Porudziu gm. Sadowie w powiecie opatowskim

 Groźny wypadek drogowy w Porudziu

9 lipca 2019 r. w godzinach wieczornych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęła informacja o wypadku drogowym w miejscowości Porudzie gm. Sadowie.
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na drodze powiatowej w miejscowości Porudzie doszło do zderzenia dwóch samochodów: osobowego VW Golf i dostawczego Iveco Daily, w których podróżowało łącznie osiem osób. Pojazd marki VW Golf znajdował się na poboczu drogi oraz częściowo na jezdni, natomiast samochód Iveco Daily znajdował się w przydrożnym rowie i częściowo na poboczu drogi. W wyniku zdarzenia oraz prowadzonych działań ratowniczych ruch na drodze był całkowicie zablokowany. Osoby podróżujące VW Golf zostały zabrane do szpitala przez zespoły ratownictwa medycznego przed przybyciem zastępów PSP. Pozostali uczestnicy zdarzenia podróżujący samochodem Iveco pozostali na miejscu, nie wymagali pomocy medycznej. W dalszych działaniach odłączono akumulatory oraz zakręcono zawór gazu LPG w samochodzie VW Golf.
Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni. W działaniach uczestniczyły:  2 zastępy z JRG Opatów oraz jednostka OSP Sadowie.

Opracowanie: mł.bryg. Mirosław Wicha
Zdjęcia:  ogn. Dariusz Chlebny

12 LIP 2019

Groźny wypadek drogowy w Porudziu

wszystkie aktualności