przesuń do początku strony

świętokrzyskie

09 SIE 2018

Kontrola terenu obozowiska harcerskiego w Widełkach, gm. Daleszyce

Kontrola terenu obozowiska harcerskiego

3 sierpnia 2018 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Chmielniku Komendy Miejskiej PSP w Kielcach przeprowadzili kontrolę obozowiska harcerskiego na terenie leśnictwa Łukawa w Widełkach, gm. Daleszyce.

Sprawdzono drogi dojazdowe oraz przeprowadzono próbną ewakuację. W wyznaczone miejsce ewakuowano 70 osób znajdujących się na terenie obozowiska, a opiekunowie potwierdzili obecność swoich podopiecznych. Czas ewakuacji wyniósł 4,5 minuty. Podczas zbiórki przypomniano o obowiązkach, jakie spoczywają na harcerzach oraz przypomniano zasady bezpieczeństwa, jakie należy zachować w lesie w czasie burzy, podczas posługiwania się ogniem otwartym oraz wypoczynku nad wodą. Sprawdzono łączność z kierownictwem obozu za pośrednictwem telefonii komórkowej i za pomocą udostępnionej przez PSP radiostacji na kanale B 094.

Na zakończenie wizytacji strażaków harcerze mogli zapoznać się ze sprzętem ratowniczym znajdującym się na samochodzie bojowym. Obóz znajduje się w odległości około 2,5 km od Szkoły w Ociesękach wyznaczonej do „zadaszonej ewakuacji”. Obóz potrwa do 14 sierpnia br.

Opracowanie: bryg. Szymon Górski
Zdjęcia: archiwum KM PSP Kielce

09 SIE 2018

Kontrola terenu obozowiska harcerskiego w Widełkach, gm. Daleszyce, powiat kielecki

wszystkie aktualności