przesuń do początku strony

świętokrzyskie

30 STY 2018

Lekcja bezpieczeństwa dla dzieci nad zalewem kieleckim

Lekcja bezpieczeństwa dla dzieci nad zalewem kieleckim
Lekcja bezpieczeństwa dla dzieci nad zalewem kieleckim 

29 stycznia 2018 roku na zalewie kieleckim odbyły się pokazy w ramach kampanii społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” prowadzonej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Organizatorem pokazów był świętokrzyski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej przy współudziale komendanta miejskiego PSP w Kielcach. W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 i strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej PSP w Kielcach.    

Celem pokazów było m.in. propagowanie wśród dzieci i młodzieży z kieleckich szkół właściwego zachowania się na zamarzniętych akwenach, w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w województwie świętokrzyskim oraz wskazanie, jak aktywnie i bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu zimą. Pokazy miały również na celu uświadomienie niebezpieczeństw, jakie stwarzają zamarznięte zbiorniki wodne. Ćwiczenia obserwowali uczniowie z kieleckich szkół podstawowych wraz z opiekunami.     

Na miejscu ćwiczeń obecni byli przedstawiciele lokalnych mediów, za pośrednictwem których st. bryg. Robert Sabat – zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej zaapelował o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku przebywając w pobliżu zamarzniętych akwenów.

Pamiętaj! Wchodząc na lód, zawsze ryzykujesz życiem!

Opracował: kpt. Kamil Wleciał, KW PSP w Kielcach
Zdjęcia: st. kpt. Ryszard Stańczak, KW PSP Kielce

30 STY 2018

Lekcja bezpieczeństwa dla dzieci nad zalewem kieleckim

wszystkie aktualności