do góry

świętokrzyskie

11 WRZ 2019

Pielgrzymka Strażaków powiatu skarżyskiego i okolic do Ostrej Bramy

Pielgrzymka Strażaków powiatu skarżyskiego

8 września 2019 roku skarżyscy strażacy zarówno z Państwowej Straży Pożarnej, jaki i Ochotniczych Straży Pożarnych pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. We wspólnej modlitwie uczestniczyli odświętnie ubrani strażacy PSP z rodzinami, druhowie OSP oraz liczne poczty sztandarowe z powiatu skarżyskiego. Spoza powiatu uroczystość swoją obecnością zaszczycili komendanci powiatowi PSP z Przysuchy mł. bryg. Marcin Sokół i Szydłowca mł. bryg. Paweł Sokół oraz poczty sztandarowe z OSP Odrowąż, OSP Szałas i OSP Pawłów.

Msza Święta, jak co roku odprawiona została w intencji strażaków i ich rodzin, osób związanych ze strażą pożarną, emerytów oraz zmarłych już strażaków. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz Artur Fura.

Uroczystości poprzedziła wspólna modlitwa i odczytanie przez komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej - st. bryg. Marcina Machowskiego zawierzenia strażaków Matce Boskiej Ostrobramskiej.  Uroczystości uświetniła orkiestra dęta Perły Wincentego z Odrowąża.

Po zakończeniu Mszy Św. kapelan strażaków poświęcił samochody pożarnicze i zaprosił na tradycyjną „strażacką grochówkę”.

Opracował: bryg. Michał Ślusarczyk – KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: portal skarzysko24.pl

11 WRZ 2019

Pielgrzymka Strażaków powiatu skarżyskiego i okolic do Ostrej Bramy

wszystkie aktualności