do góry

świętokrzyskie

14 SIE 2019

Pożar autobusu kursowego w gm. Zawichost

Pożar autobusu kursowego - powiat sandomierski
Pożar autobusu kursowego - powiat sandomierski.

W dniu 12 sierpnia 2019 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie  o pożarze autobusu w miejscowości Linów, gm. Zawichost.  Po dojeździe zastępów JOP stwierdzono, że pożar powstał w komorze silnika  rejsowego autobusu, który przewoził łącznie 32 osoby. W chwili dojazdu osoby podróżujące znajdowały się na zewnątrz pojazdu w bezpiecznym miejscu i nie uskarżały się na żadne dolegliwości.

Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palącą się komorę silnika. Po ugaszeniu pożaru pojazd sprawdzono kamerą termowizyjną – nie stwierdzono zarzewi ognia.
Przewoźnik zadysponował na miejsce zdarzenia zastępczy autokar. Dzięki dobrej współpracy policji, straży pożarnej oraz Urzędu Miasta i Gminy w Zawichoście wszyscy pasażerowie zostali przewiezieni podstawionym autokarem z miejsca zdarzenia na pobliską stację benzynową, gdzie mogli bezpiecznie odpocząć w oczekiwaniu na autokar zastępczy.

Opracowanie: mł. bryg. Bogusław Zych
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Sandomierz

14 SIE 2019

Pożar autobusu kursowego w gm. Zawichost

wszystkie aktualności