do góry

świętokrzyskie

12 LUT 2019

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Radlin pow. kielecki

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Radlin
Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Radlin

10 lutego 2019 roku w miejscowości Radlin w gm. Górno doszło do pożaru budynku mieszkalnego, który pełnił rolę letniej kuchni. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej pożarem objęty był cały parter budynku oraz część dachu. Na zewnątrz znajdował się poszkodowany mężczyzna, któremu pomocy udzielił zespół ratownictwa medycznego przybyły wraz z jednostkami straży pożarnej. Z informacji udzielonych przez mieszkańców posesji ustalono, że w budynku prawdopodobnie nastąpił wybuch gazu, a w środku znajduje się 11 kg butla z propan-butanem.

Działania strażaków polegały na odłączeniu energii elektrycznej w płonącym budynku oraz podaniu trzech prądów wody: jeden w obronie stojącego obok domu mieszkalnego i dwa w natarciu na palący się budynek. Podczas prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych zlokalizowano butlę 11 kg, którą wyniesiono z miejsca pożaru w osłonie prądu mgłowego w bezpieczne miejsce. Po ugaszeniu pożaru pomieszczenie oddymiono przy pomocy wentylatora osiowego oraz przystąpiono do wyrzucania spalonych pozostałości wyposażenia na zewnątrz, które przelewano wodą. Część więźby dachowej wraz z przekryciem oraz całą drewnianą powałę rozebrano i usunięto na zewnątrz. Pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną nie stwierdzając zarzewi ognia.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych które trwały prawie 3 godziny wzięło udział 7 zastępów straży pożarnej oraz 28 strażaków.

Opracowanie: asp. Marcin Pastuszka
Zdjęcia: Archiwum KM PSP Kielce

12 LUT 2019

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Radlin gm. Górno

wszystkie aktualności