do góry

świętokrzyskie

03 GRU 2019

Pożar budynku usługowego w Opatowie

Pożar budynku usługowego w Opatowie.
Pożar budynku usługowego w Opatowie

30 listopada 2019 roku w godzinach wieczornych, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku usługowego, w którym odbywała się zabawa andrzejkowa.

Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Opatowie. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na ul. 1-go Maja w Opatowie pali się dach na budynku usługowym. Przed budynkiem znajduje się grupa 26 dzieci w wieku do 10 lat oraz 11 opiekunów. Osoby, które opuściły lokal nie doznały żadnych obrażeń.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ocenie stanu osób znajdujących się przed budynkiem oraz podaniu dwóch prądów wody na poddasze, z równoczesnym prowadzeniem prac rozbiórkowych więźby dachowej i drewnianego stropu. Przybyły na miejsce ZRM po przebadaniu wszystkich dzieci i opiekunów potwierdził u nich brak obrażeń. Na zakończenie działań pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną aby wykluczyć ponowne powstanie pożaru.

W działaniach trwających blisko 2 godziny udział brało 9 ratowników.

Opracowanie: kpt. Bernard Bednarczyk
Zdjęcia: asp. Sylwester Jankowski
03 GRU 2019

Pożar budynku usługowego w Opatowie

wszystkie aktualności