do góry

świętokrzyskie

08 LIS 2019

Pożar samochodu ciężarowego po zderzeniu na obwodnicy Kielc

Pożar samochodu ciężarowego po zderzeniu na obwodnicy Kielc
Pożar samochodu ciężarowego po zderzeniu na obwodnicy Kielc

6 listopada 2019 roku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego na trasie S7, pomiędzy węzłami Kostomłoty a Kielce Północ. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 2 w Kielcach oraz ciężki samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 1.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pojazd marki Scania przewożący mięso drobiowe najechał na tył stojącego na poboczu samochodu MAN, który uległ awarii. W skutek miejscowego zagrożenia doszło do pożaru kabiny Scanii oraz części jej naczepy. Kierowcy samochodów opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądu piany ciężkiej na palący się samochód. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do schładzania elementów objętych pożarem. Obecny na miejscu zdarzenia zespół ratownictwa medycznego podjął decyzję o zabraniu do szpitala kierowcy samochodu marki MAN. Po zakończeniu działań zastępy powróciły do koszar, na miejscu pozostała Policja oraz służba drogowa zabezpieczająca uszkodzone elementy infrastruktury drogowej.

Działania trwały 2 godziny, brało w nich udział 10 strażaków.

Sporządził: mł. asp. Jakub Bugajski

Zdjęcia: Archiwum JRG Nr 2 Kielce

wszystkie aktualności