do góry

świętokrzyskie

11 LUT 2019

Pożar samochodu osobowego w miejscowości Strzegom

Pożar samochodu osobowego w miejscowości Strzegom
Pożar samochodu osobowego w miejscowości Strzegom
Pożar samochodu osobowego w miejscowości Strzegom

 

 

 

 

 

 

8 lutego  2019 roku w godzinach porannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Staszowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu  osobowego w  garażu w miejscowości Strzegom gm. Staszów. W momencie dojazdów zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej pożarem objęty był samochód osobowy znajdujący się w garażu blaszanym połączonym z garażem drewnianym. W trakcie dojazdu do miejsca pożaru na polecenie dyżurnego SK KP Zakład Energetyczny odłączył w budynku energię elektryczną.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań i podaniu jednego prądu piany na palący się samochód oraz dwóch prądów wody (jeden w natarciu na drewnianą konstrukcje, drugi w obronie na pozostała część drewnianego garażu). Po ugaszeniu  pożaru przystąpiono do rozebrania uszkodzonej konstrukcji budynku oraz wynoszenia nadpalonych rzeczy z jednoczesnym przelewaniem. Pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną na obecność ukrytych zarzewi ognia.

W działaniach uczestniczyło 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP w Staszowie oraz 2 zastępy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Opracowanie: st. kpt.  Grzegorz Stawiarz, KP PSP Staszów
Zdjęcia:  kpt. Mariusz Żmuda, KP  PSP Staszów

 

wszystkie aktualności