przesuń do początku strony

świętokrzyskie

16 KWI 2018

Pożar w garażu budynku mieszkalnego w Domaszowicach gm. Masłów

Pożar w garażu budynku mieszkalnego w Domaszowicach
Pożar w garażu budynku mieszkalnego w Domaszowicach

10 kwietnia 2018 roku w miejscowości Domaszowice gm. Masłów doszło do pożaru w garażu znajdującym się w budynku mieszkalnym. Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu zaworów dopływu gazu do budynku i zbiornika LPG znajdującego się przed domem. Odłączono również zasilanie w energię elektryczną w skrzynce przyłączeniowej znajdującej się na słupie energetycznym.

W dalszej kolejności podano jeden prąd piany ciężkiej do wnętrza garażu oraz jeden prąd wody na butlę 11 kg LPG, która znajdowała się w garażu. Rozstawiona została również kurtyna wodna, która zabezpieczyła przed promieniowaniem cieplnym znajdujący się przed domem zbiornik nadziemny z gazem LPG. Ze względu na duże zadymienie ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po zlokalizowaniu pożaru z garażu wyciągnięto za pomocą wyciągarki spalony samochód oraz wyniesiono butlę 11 kg LPG, którą cały czas chłodzono wodą.

Kończąc działania miejsce pożaru oraz cały budynek sprawdzono detektorem wielogazowym na zawartość tlenku węgla oraz kamerą termowizyjną nie stwierdzając zagrożenia. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracowanie: asp. Marcin Pastuszka
Zdjęcia: archiwum JRG PSP nr 1 Kielce 

16 KWI 2018

Pożar w garażu budynku mieszkalnego w Domaszowicach gm. Masłów

wszystkie aktualności