do góry

świętokrzyskie

08 LIS 2019

Samochód w wykopie

Samochód w wykopie
Samochód w wykopie

5 listopada 2019 r. po godzinie 17.00 do Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o aucie osobowym marki Opel Astra, który staranował barierę zabezpieczającą wykop i wpadł do głębokiego rowu. Dyżurny operacyjny powiatu skarżyskiego niezwłocznie na miejsce zadysponował zastępy PSP, OSP oraz powiadomił pozostałe służby.

Po dojeździe pierwszych zastępów z OSP Suchedniów okazało się, że samochód leży na prawym boku w wykopie. Wewnątrz pojazdu znajdował się około 60 letni kierowca. Po dojeździe zastępów z JRG Skarżysko przystąpiono do ogólnej oceny poszkodowanego. Był on przytomny, miał ciętą ranę na czole, nie uskarżał się na inne urazy.

Po zaopatrzeniu rozciętego czoła i założeniu kołnierza ortopedycznego, który stabilizuje odcinek szyjny kręgosłupa, rannego przeniesiono na desce ortopedycznej do karetki pogotowia, którą udał się do szpitala na dalsze badania. W tym samym czasie odłączono w pojeździe instalację elektryczną i zakręcono zawór w instalacji LPG.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję, samochód został wyciągnięty z wykopu wyciągarką HDS i umieszczony na poboczu drogi. Nie stwierdzono wycieków płynów eksploatacyjnych. Wewnątrz wykopu stwierdzono uszkodzenie nowo budowanej instalacji wodociągowej z rur HDPE, nie podłączonej do sieci. Na czas prowadzonych działań został wstrzymany przez Policję ruch na drodze. Policja zorganizowała tymczasowy objazd.

W akcji brały udział 2 zastępy straży pożarnej z JRG Skarżysko-Kamienna, 2 zastępy z OSP Suchedniów, 2 patrole Policji,  Pogotowie ratunkowe i pracownik Pomocy Drogowej.

Opracował: st. ogn. Michał Młodawski – KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: asp. sztab. Rafał Siedlecki – KP PSP Skarżysko-Kamienna

08 LIS 2019

Samochód w wykopie

wszystkie aktualności