do góry

świętokrzyskie

09 WRZ 2019

Śmiertelny wypadek na odcinku drogi Pakuły - Szóstaki

Śmiertelny wypadek

4 września 2019 roku przed godz. 16:00 doszło do śmiertelnego w skutkach wypadku drogowego na rozjeździe do miejscowości Szóstaki - Nadworów. Pierwsza na miejsce zdarzenia dotarła jednostka OSP z Radoszyc. Samochód osobowy znajdował się poza pasem drogowym w lesie na łuku drogi. W pojeździe był nieprzytomny mężczyzna, natomiast kobieta opuściła pojazd o własnych siłach. Aby dostać się do kierowcy strażacy musieli wyciąć kilka krzewów, po czym udało się go wydostać z auta bez użycia narzędzi hydraulicznych. U poszkodowanego nie stwierdzono funkcji życiowych jednak rozległe obrażenia uniemożliwiły prowadzenie skutecznej resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Kiedy na miejsce przybyły służby medyczne, lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Pasażerka została przetransportowana do szpitala.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycinaniu i usuwaniu krzewów, ewakuacji poszkodowanego, a następnie wykonywaniu zewnętrznego masażu serca. Strażacy udzielili także wsparcia psychicznego kobiecie uczestniczącej w wypadku.

Ruch drogowy na czas prowadzenia działań był zatrzymany w obu kierunkach na ok 1,5 godziny. Działania prowadziły OSP Radoszyce, Wilczkowice i JRG Końskie.

Opracowanie: st. kpt. Mariusz Czapelski
Zdjęcia: JRG Końskie

wszystkie aktualności