do góry

świętokrzyskie

12 LUT 2019

Sukces włoszczowskich strażaków na Turnieju Piłki Siatkowej Służb Mundurowych w Kluczewsku

Włoszczowscy strażacy -  zwycięzcy turnieju piłki siatkowej
Włoszczowscy strażacy – zwycięzcy turnieju piłki siatkowej

9 lutego 2019 roku w Kluczewsku odbył się Turniej Piłki Siatkowej Służb Mundurowych Województwa Świętokrzyskiego o puchar Wójta Gminy Kluczewsko. Do turnieju przeprowadzonego w hali sportowej w Kluczewsku stanęło dziewięć drużyn reprezentujących wszystkie formacje mundurowe województwa świętokrzyskiego tj: strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie, funkcjonariusze Policji reprezentujący komendy powiatowe Policji z Włoszczowy, Pińczowa, Buska-Zdroju, Starachowic i KWP w Kielcach, funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Kielcach, żołnierze Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego z Kielc oraz drużyna składająca się ze strażaków z jednostek OSP gminy Kluczewsko. Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Kluczewsko Rafał Pałka.

Ostatecznie po zaciętej rywalizacji  turniej wygrali strażacy z KP PSP we Włoszczowie, którzy w finale pokonali policjantów reprezentujących barwy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Celem turnieju była przede wszystkim integracja środowisk mundurowych naszego województwa. Funkcjonariusze różnych formacji, jakkolwiek często ze sobą współpracują, mają niewiele okazji, by poznać się osobiście i spędzać ze sobą czas. Imprezy o charakterze sportowym czy turystycznym są znakomitą okazją do tego, żeby reprezentanci służb mogli poświęcić nieco czasu na dyskusje o tym, co w pracy i poza nią. Jesteśmy przekonani, że integracja środowiska służb mundurowych pomoże nam jeszcze sprawniej i skuteczniej realizować nałożone zadania w służbie ojczyzny i społeczeństwa.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański
Zdjęcia: archiwum UG Kluczewsko

12 LUT 2019

Sukces włoszczowskich strażaków na Turnieju Piłki Siatkowej Służb Mundurowych w Kluczewsku

wszystkie aktualności