przesuń do początku strony

świętokrzyskie

10 SIE 2018

Tragiczne dachowanie samochodu osobowego w Kurzelowie

Tragiczne dachowanie samochodu osobowego

7 sierpnia  2018 roku  po godz. 22  do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Kurzelów gm. Włoszczowa. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono leżący na drodze, na dachu, samochód osobowy. Pojazd blokował przejazd w obu kierunkach. Samochodem podróżowała jedna osoba – mężczyzna (kierowca). W momencie dojazdu pierwszych służb ratowniczych ciężko ranny kierowca znajdował się częściowo wewnątrz pojazdu, a częściowo poza nim  (przygnieciony przez przód samochodu). Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do kierującego pojazdem używając m.in. specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Po wydobyciu poszkodowaną osobę przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Pomimo udzieleniu pomocy medycznej lekarz stwierdził zgon kierowcy. Ze względu na brak możliwości wykluczenia obecności innych osób w pojeździe w momencie wypadku, teren w pobliżu miejsca zdarzenia przeszukano. Innych osób uczestniczących w zdarzeniu nie stwierdzono. Dalsze czynności dochodzeniowo- śledcze prowadziła policja pod nadzorem prokuratora. W czasie działań ruch na drodze był wstrzymany.  Policja zorganizowała objazd.

W akcji wzięły udział m.in.: 3 samochody ratowniczo- gaśnicze i specjalne z JRG PSP Włoszczowa i jednostek OSP Kurzelów i OSP Kluczewsko, zespół ratownictwa medycznego, policja.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański
Zdjęcia: archiwum KP PSP we Włoszczowie

10 SIE 2018

Tragiczne dachowanie samochodu osobowego w Kurzelowie

wszystkie aktualności