do góry

świętokrzyskie

13 LUT 2020

Uroczyste przekazanie lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Moskorzew

Uroczyste przekazanie lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z modułem technicznym GLBA-Rt dla OSP Moskorzew
Uroczyste przekazanie lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Moskorzew

8 lutego 2020 roku w Moskorzewie podczas walnego zebrania sprawozdawczego odbyło się uroczyste przekazanie lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z modułem technicznym GLBA-Rt 1/2,5 Renault Mascout dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Moskorzewie. Pojazd ten użytkowany był dotychczas  przez strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP we Włoszczowie. Dysponowany był do różnego rodzaju akcji ratowniczo-gaśniczych w szczególności do wypadków drogowych.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: poseł na Sejm RP Bartłomiej Dorywalski, bryg. Krzysztof Ciosek świętokrzyski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, kpt. Andrzej Pacanowski komendant powiatowy PSP we Włoszczowie, Sławomir Krzysiek naczelnik jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Moskorzewie, wójt Gminy Moskorzew Andrzej Walasek, radni szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, druhowie z ww. jednostki OSP oraz mieszkańcy Moskorzewa.

Warto nadmienić że jednostka OSP Moskorzew ma ponad wiekową historię - założona została w  1895 r. W swoich szeregach skupia ponad 40 druhów. Mocny akcent w jednostce położony jest na działalność ratowniczo-gaśniczą. W 2019 r. druhowie z OSP Moskorzew uczestniczyli w 59 akcjach ratowniczo-gaśniczych. Biorą także udział w różnego rodzaju uroczystościach, imprezach strażackich, edukacyjnych czy patriotycznych na terenie powiatu włoszczowskiego i nie tylko, promując m.in. szeroko rozumiane bezpieczeństwo przeciwpożarowe i ratownictwo. W swoich szeregach OSP Moskorzew skupia trzy drużyny sportowo-pożarnicze tj. drużynę męską, drużynę kobiecą i młodzieżową drużynę pożarniczą. Pozyskany pojazd w znaczący sposób zwiększy gotowość operacyjno-techniczną jednostki OSP Moskorzew, a tym samym podniesie stan bezpieczeństwa ludności na terenie gminy Moskorzew w tym osób podróżujących drogą krajową 78 przebiegającą przez ww. gminę.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański
Zdjęcia: archiwum OSP Moskorzew

13 LUT 2020

8 lutego 2020 roku w Moskorzewie

wszystkie aktualności