do góry

świętokrzyskie

14 LUT 2020

Wypadek drogowy w miejscowości Kolonia Wysoki Małe

Wypadek drogowy w miejscowości Kolonia Wysoki Małe

12 lutego 2020 roku w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego z samochodem osobowym na drodze powiatowej w miejscowości Kolonia Wysoki Małe gm. Bogoria. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano pięć zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. Droga powiatowa była zablokowana w obu kierunkach. Samochodem osobowym podróżowało trzy osoby, a ciężarowym tylko kierowca, który opuścił pojazd o własnych siłach.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, oraz  wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych do pasażerów  znajdujących się w samochodzie osobowym. Po wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych, strażacy przetransportowali jedną osobę do karetki pogotowia ratunkowego natomiast drugiej osobie poszkodowanej prowadzono resuscytację krążeniowo oddechowa wspólnie z ratownikami medycznymi do momentu przybycia lekarza z lotniczego pogotowia ratunkowego.

W działaniach uczestniczyły  3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Staszowie oraz 2 zastępy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Opracowanie: st.kpt. Grzegorz Stawiarz KP PSP Staszów
Zdjęcia: Archiwum, KP PSP Staszów

14 LUT 2020

Wypadek drogowy w miejscowości Kolonia Wysoki Małe

wszystkie aktualności