do góry

świętokrzyskie

14 SIE 2019

Włoszczowa - silny wiatr siał spustoszenie

Wloszczowa skutki nawałnicy
Wloszczowa skutki nawałnicy

W  nocy z 12 na 13 sierpnia 2019 roku nad powiatem włoszczowskim przetoczył się burzowy front z silnym porywistym wiatrem, gradem i deszczem siejąc spustoszenie w drzewostanie i uszkadzając budynki.

Pierwsze zgłoszenie do stanowiska kierowania włoszczowskiej straży pożarnej wpłynęło ok. godz. 22.20. Dotyczyło uszkodzonego dachu na budynku mieszkalnym w miejscowości Dąbie gm. Włoszczowa. Podobnych zgłoszeń w ciągu kilku godzin wpłynęło kilkanaście. Strażacy w trudnych warunkach pogodowych pracowali przez całą poniedziałkową noc oraz we wtorek, zabezpieczając plandekami uszkodzone dachy na budynkach oraz usuwając niebezpieczne zwisające nad budynkami i leżące nad  drogach konary drzew. Najbardziej ucierpiały miejscowości Dąbie i Przygradów, leżące na południowych obrzeżach gminy Włoszczowa. Doszło tam do 6 uszkodzeń dachów na budynkach mieszkalnych i 8 na budynkach gospodarczych.

Łącznie w akcjach ratowniczych brało udział osiemnaście pojazdów ratowniczo- gaśniczych i specjalnych z JRG PSP Włoszczowa  (53 strażaków PSP) oraz 28 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych (128 druhów).

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański
Zdjęcia: archiwum KP PSP we Włoszczowie

14 SIE 2019

Włoszczowa - silny wiatr siał spustoszenie

wszystkie aktualności