przesuń do początku strony

świętokrzyskie

07 GRU 2017

Wybuch w szkole podstawowej w Paprocicach gm. Nowa Słupia

www.strazkielce.pl
www.strazkielce.pl
www.strazkielce.pl
www.strazkielce.pl

5 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Paprocicach gm. Nowa Słupia, doszło do wybuchu gazów spalinowych w kanale technicznym znajdującym się pod podłogą w jednej ze szkolnych klas.

Wybuch spowodował całkowite zniszczenie betonowej posadzki, a w całym pomieszczeniu panowało zadymienie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej dyrektor szkoły poinformowała strażaków, że wszystkie osoby zostały ewakuowane z budynku szkoły. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przewietrzeniu pomieszczenia w którym doszło do wybuchu oraz wyłączeniu dopływ prądu do budynku. Następnie wygaszono piec C.O. oraz sprawdzono pomieszczenia specjalnym detektorem na obecność tlenku węgla oraz komin przy pomocy kamery termowizyjnej. W pomieszczeniach, w których przebiegał komin stwierdzono niewielkie ilości tlenku węgla. Dalsze działania polegały na rozbiciu płyt betonowych przy pomocy młota elektrycznego, co pozwoliło odsłonić kanał techniczny i oczyścić go z resztek materiałów palnych.

Na miejscu zdarzenia obecna była Policja, powiadomiony Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz Grupa Operacyjna z z-cą komendanta miejskiego st. bryg. Pawłem Górniakiem, który po zapoznaniu się z sytuacją przejął dowodzenie. Następnie dokonano ponownego sprawdzenia detektorem i kamerą termowizyjną nie stwierdzając zagrożenia. 

Opracował: asp. Marcin Pastuszka
Zdjęcia: archiwum JRG PSP Nr 1 Kielce

wszystkie aktualności