do góry

świętokrzyskie

13 SIE 2019

Wypadek w Henryku, pow. starachowicki

Wypadek w Henryku - powiat starachowicki

11 sierpnia 2019 roku o godz. 16.25 na leśnym odcinku drogi powiatowej Starachowice – Lubienia doszło do wypadku drogowego.

Samochód osobowy Honda Civic zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W chwili wypadku w pojeździe znajdował się tylko kierowca, który samodzielnie opuścił pojazd. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP w Starachowicach oraz OSP Lubienia. Strażacy opatrzyli kierowcy ranę dłoni. Po przyjeździe zespołu ratownictwa medycznego lekarz podjął decyzję o przetransportowaniu poszkodowanego do szpitala w Starachowicach.

W pojeździe uczestniczącym w zdarzeniu odłączono zasilanie z akumulatora. W celu wyeliminowania zagrożenia wycieku gazu zakręcono także zawór instalacji LPG.
Rozpędzone auto staranowało hydrant nadziemny, w wyniki czego z uszkodzonej instalacji wodociągowej tryskał słup wody. Informację o uszkodzonej infrastrukturze wodociągowej przekazano do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach. Strażacy doraźnie ograniczyli wypływ wody na miejscu zdarzenia poprzez zakręcenie zasuwy w instalacji.

W działaniach uczestniczyły dwa zastępy - 11 strażaków.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcia: asp. sztab. Marcin Driański

13 SIE 2019

Wypadek w Henryku, pow. starachowicki

Wypadek w Henryku, pow. starachowicki

wszystkie aktualności