do góry

świętokrzyskie

12 CZE 2019

Zderzenie busa z tirem w Sielcu, pow. staszowski

 Zderzenie busa z tirem w Sielcu
 Zderzenie busa z tirem w Sielcu
 Zderzenie busa z tirem w Sielcu

 

 

 

 

 

 

8 czerwca 2019 roku w godzinach południowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodów ciężarowego z busem w miejscowości Sielec gm. Staszów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu bus przewożącego 5 osób z naczepą pojazdu ciężarowego. W samochodzie marki Mercedes znajduje się uwięziony kierowca natomiast pozostałe 4 osoby odnoszące mniejsze obrażenia znajdują się na zewnątrz pojazdów.

Działania zastępów straży pożarnej  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenie, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz wykonaniu dostępu za pomocą narzędziu hydraulicznych do osoby uwięzionej wewnątrz pojazdu. Po wykonaniu dostępu strażacy pod opieką lekarza wydobyli osobę poszkodowaną i przetransportowali do zespołu LPR. Wszystkie osoby poszkodowane biorące udział z zdarzeniu zostały przetransportowane do szpitala przez zespoły ratownictwa medycznego.

 W działaniach uczestniczyły  2 zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP w Staszowie oraz  2 zastępy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych,

Opracowanie: mł. bryg. Jarosław Juszczyk, KP PSP Staszów
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Staszów

 

 

 

wszystkie aktualności