do góry

wielkopolskie

12 MAR 2020

KP PSP Kościan (wlkp.) - Wyjątkowa niedziela u kościańskich strażaków

 Otwarta strażnica - Dzień Kobiet

W niedzielę 8 marca w Dzień Kobiet kościańscy strażacy w cyklu „Otwarta strażnica” przygotowali wyjątkowe atrakcje nie tylko dla Pań. W godzinach od 10:00 do 16:00 można było odwiedzić strażaków. Każda kobieta otrzymała kwiatek. Strażacy przedstawili specyfikę swojej służby, a uczestnicy w odpowiednim ubraniu mogli wejść do zadymionego namiotu, na ścianę wspinalni  oraz zanurkować w basenie. Panie bardzo chętnie korzystały z okazji aby choć raz poczuć się jak prawdziwy strażak. Przyznały jednak, że nie jest łatwo wykonywać ten zawód choćby z uwagi na niebezpieczeństwo na jakie narażeni są strażacy oraz ciężar sprzętu który muszą dźwigać podczas akcji.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogły obejrzeć sprzęt i samochody pożarnicze oraz wziąć udział w zajęciach z „domkiem zagrożeń”. Dorośli po wysłuchaniu pogadanki o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla i wypełnieniu ankiety, przy odrobinie szczęścia mogli otrzymać czujkę tlenku węgla. Urządzenia te zakupił samorząd Powiatu Kościańskiego. Strażacy prowadzili także szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Na koniec można było skosztować strażackiej grochówki.

Akcja strażaków miała również wymiar charytatywny. Zbierano dobrowolną pomoc dla rodziny ze Starych Oborzysk, która w lutym w pożarze domu straciła cały dobytek. W środę 11 marca na ręce Pana Rafała przekazano materialne wyrazy solidarności z Rodziną.

Mamy nadzieję, że warto było skorzystać z naszego zaproszenia, i że te kilka godzin było miłe nie tylko dla Pań. My cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób świętować z Wami Dzień Kobiet!

Opracowanie: st. kpt. Violetta Rybczyńska- KP PSP w Kościanie
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie

 

12 MAR 2020

Otwarta strażnica - Dzień Kobiet

wszystkie aktualności