do góry

wielkopolskie

07 LIP 2020

KP PSP Wągrowiec (wlkp) - Ćwiczenia na wodzie

Ćwiczenia na wodzie
Ćwiczenia na wodzie

W piątkowe popołudnie 3 lipca br. na Jeziorze Włókna odbyły się wspólne ćwiczenia strażaków PSP i OSP z ratownikami WOPR.

Założenie ćwiczeń było wypracowanie koncepcji w przypadku podjęcia wspólnych działań przez obie służby. W trakcie ćwiczeń wykorzystano  łodzie motorowe oraz pneumatyczne sanie do ratownictwa wodno-lodowego. W czasie wykonywani ćwiczeń praktycznych ratownicy musieli podjąć osobę poszkodowaną z wody, a następnie ewakuować ją do punku, gdzie działania prowadziła rota medyczna, pod fachowym okiem druhny Marty Jurek z OSP Gołańcz, która na co dzień działa w Zespole Ratownictwa Medycznego.

Nad właściwym przebiegiem ćwiczeń czuwał dowódca JRG Wągrowiec st. kpt. Krzysztof Witkowski, który na zakończenie dokonał podsumowani ćwiczeń.

Termin i miejsce ćwiczeń nie zostały wybrane przypadkowo, zamysłem służb ratowniczych było pokazanie urealnionych działań, a także w ramach prowadzonej prewencji społecznej pokazanie plażowiczom niebezpieczeństw jakie czyhają w wodzi

Na koniec wszyscy uczestnicy ćwiczeń uraczyli się ciepłą grochówką strażacką, którą zapewnili gospodarze terenu.

opracowanie: mł. ogn Piotr Kaczmarek. oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu
zdjęcia: dh Kasper Grzegorzewski, dh Dariusz Jahnz – OSP Skoki

 

08 LIP 2020

Ćwiczenia na wodzie

W piątkowe popołudnie 3 lipca br. na Jeziorze Włókna odbyły się wspólne ćwiczenia strażaków PSP i OSP z ratownikami WOPR. Założeniem ćwiczeń było wypracowanie koncepcji w przypadku podjęcia wspólnych działań przez obie służby.

wszystkie aktualności