do góry

wielkopolskie

25 MAR 2020

KP PSP w Śremie (wlkp.) – samochód osobowy uderzył w drzewo.

KP PSP w Śremie (wlkp.) – samochód osobowy uderzył w drzewo.
KP PSP w Śremie (wlkp.) – samochód osobowy uderzył w drzewo.

23 marca 2020 roku około godziny 15:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Śremie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Przylepki (gmina Brodnica).

We wskazane miejsce niezwłocznie udały się zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Śremie, jak również zastępy z OSP w Brodnicy i Żabnie. Dodatkowo o zdarzeniu poinformowano Policję i Państwowe Ratownictwo Medyczne. Na teren akcji udał się również Komendant Powiatowy PSP w Śremie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z niewyjaśnionych przyczyn kierująca samochodem osobowym zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. Na skutek wypadku podróżująca pojazdem kobieta straciła przytomność i została uwięziona we wraku pojazdu.

Do zadań przybyłych na miejsce ratowników należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, stabilizacja samochodu, wykonanie dostępu do osoby poszkodowanej znajdującej się wewnątrz pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz jej ewakuacja z wraku, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej, rozłączenie akumuklatora w zniszczonym pojeździe.

Ze względu na mechanizm obrażeń u poszkodowanej doszło między innymi do  zatrzymania krążenia. Ratownicy przez kolejne 40 minut prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). Przybyły na miejsce działań zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przejął poszkodowaną. Niestety, pomimo starań ratowników Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej i Państwowego Ratownictwa Medycznego, lekarz stwierdził zgon.

Na miejsce przybyły i brały udział w działaniach zastępy GBA i SLRt z JRG w Śremie, zastęp GBA z OSP w Brodnicy i zastęp GBA z OSP w Żabnie, Policja oraz śmigłowiec LPR.

Przyczyny zdarzenia ustala Policja.


Opracowanie: st. kpt. Daniel Przewoźniak – KP PSP w Śremie
Zdjęcia: st. str. Sławomir Wiśniewski – KP PSP w Śremie

25 MAR 2020

KP PSP w Śremie (wlkp.) – samochód osobowy uderzył w drzewo.

wszystkie aktualności