do góry
Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej - Strona główna Porady Poradnik „Twoje bezpieczeństwo nie tylko w naszych rękach”

Poradnik „Twoje bezpieczeństwo nie tylko w naszych rękach”

Strona nr 1/8

Strona nr 2/8

Strona nr 3/8

Strona nr 4/8

Strona nr 5/8

Strona nr 6/8

Strona nr 7/8

Strona nr 8/8

Domowe czujki dymu to prosty sposób na zabezpieczenie domu przed pożarem. Urządzenia te wprawdzie nie zapobiegają powstaniu pożaru, ale skutecznie mogą zaalarmować lokatorów mieszkania, w którym powstał pożar. Umożliwia to w wielu wypadkach szybkie opuszczenie objętego pożarem domu oraz ugaszenie ognia w zarodku co znacznie ogranicza straty.

Na rynku jest dużo różnych modeli czujek dymu. Przy wyborze nie kierujmy się tylko ceną. Wybierzmy profesjonalną czujkę, renomowanego producenta, która ma certyfikat zgodności, co oznacza, iż została przebadana w profesjonalnym laboratorium certyfikującym na zgodność z normą EN 14604: autonomiczne czujki dymu. Dopiero taka czujka gwarantuje nam bezpieczeństwo przez wiele lat. Istotny jest także okres gwarancji – najlepiej 5 lat.

Przed instalacją czujki dymu należy koniecznie zapoznać się z dołączoną do niej instrukcją producenta, w której znajdziemy wszelkie istotne informacje, w tym: zasady montażu, obsługi i testowania, wymiany baterii, maksymalny czasookres użytkowania czujki itp.

Patrz też „Czujka w każdym domu”: https://www.youtube.com/watch?v=ZnDgbB9cZCE

Patrz też „Nie gaś wodą tłuszczu”: https://www.youtube.com/watch?v=fW9KDQW-9ic

Kategoria: Powiązane pliki [ 2 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Poradnik Polak mądry przed szkodą - O pożarach i innych zagrożeniach Poradnik Polak mądry przed szkodą - O pożarach i innych zagrożeniach 15-10-26 09:21 13.78MB pobierz plik: Poradnik Polak mądry przed szkodą - O pożarach i innych zagrożeniach
Poradnik „Twoje bezpieczeństwo nie tylko w naszych rękach” Poradnik „Twoje bezpieczeństwo nie tylko w naszych rękach” 17-11-15 14:21 3.92MB pobierz plik: Poradnik „Twoje bezpieczeństwo nie tylko w naszych rękach”