do góry

Aktualności sportowe

18 PAŹ 2019

II Bieg Ognia i Wody

12 października 2019 r. odbyły się jubileuszowe XXV Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Biegu Ulicznym. Prawie 300 miłośników aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, wśród których prawie połowę stanowili strażacy PSP, zjawiło się na torze samochodowym Automobilklubu Wielkopolskiego, aby wystartować w „II Biegu Ognia i Wody”, w ramach którego zorganizowane zostały strażackie zmagania. 10-kilometrowa płaska trasa, wytyczona na Torze Poznań oraz piękna słoneczna pogoda stanowiły doskonałe warunki, sprzyjające uzyskiwaniu rekordowych rezultatów.

Klasyfikację generalną biegu zdominowali strażacy. Linię mety, która była usytuowana na wlocie do tzw. „pit stopu”, jako pierwszy przekroczył Łukasz Świesiulski, reprezentujący KW PSP w Warszawie, uzyskując czas 32:24. Drugi na mecie z czasem 32:28 zjawił się Bartłomiej Przedwojewski, KW PSP Wrocław, wyprzedzając o 4 sekundy Damiana Glapiaka, KW PSP Poznań.

Mistrzostwa były również ostatnim akordem tegorocznej edycji Pucharu Polski Strażaków PSP w Biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP.

Po rozegraniu 6 imprez biegowych, które odbyły się w: Gdyni, Kołobrzegu, Jaworze, Krempnej, Przemyślu i Poznaniu, w klasyfikacji końcowej, w poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Klasyfikacja generalna kobiet – Joanna Cichoń, KP PSP Tarnowskie Góry;

Klasyfikacja generalna mężczyzn – Andrzej Szpunar – KM PSP Rzeszów;

Klasyfikacja mężczyzn w kategorii „A” (do 29 lat) – Łukasz Banaszewski, KM PSP Grudziądz;

Klasyfikacja mężczyzn w kategorii „B” (30-39 lat) – Paweł Milczarek, KP PSP Pleszew;

Klasyfikacja mężczyzn w kategorii „C” (powyżej 40 lat) – Maciej Dawidziuk, KM PSP Jelenia Góra.

Puchar komendanta głównego PSP w biegach to stały, cykliczny i jeden z ważniejszych punktów sportowego kalendarza imprez strażackich.

Opracowanie: mł. bryg. Szymon Ławecki, Biuro Szkolenia KG PSP
Zdjęcia: Maciej Kopciński

11 PAŹ 2019

II Bieg Ognia i Wody

wszystkie aktualności