do góry

Aktualności sportowe

02 LIP 2019

Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier o tytuł „Najtwardszego Strażaka”

W dniach 27-29 czerwca 2019 roku w Bukfurdo (Węgry), odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier o tytuł „Najtwardszego Strażaka”. W zawodach obok zawodników reprezentujących wszystkie komitaty (obszary administracyjne Węgier, w randze województwa) uczestniczyli reprezentanci Czech, Niemiec, Rumunii, Słowacji i Polski. Łącznie do zawodów zgłoszonych zostało 160 strażaków.

Polskę i Państwową Straż Pożarną reprezentowali nw. strażacy:

- kpt. Tomasz Grzelak, JRG 12 KM PSP Warszawa,

- asp. sztab. Marcin Zdziebło, KM PSP Żory,

- asp. Adam Spychała, KP PSP Ostrów Wielkopolski,

- mł. ogn. Łukasz Kotarski, KP PSP Zgierz,

- mł. ogn. Piotr Roezner, KP PSP Nysa.

Nasi reprezentanci zaprezentowali się znakomicie, potwierdzając wszystkim zgromadzonym wspaniałe przygotowanie Państwowej Straży Pożarnej do działań ratowniczych. W kategorii I (do 34 lat), złoty medal wywalczył Łukasz Kotarski, uzyskując łączny czas trzech konkurencji Mistrzostw – 4:34,91 s. Drugie miejsce
i srebrny medal wywalczył Piotr Roezner – 5:00,41 s. W kategorii II (35-45 lat) zwyciężył Marcin Zdziebło, uzyskując czas 4:50,14 s (w klasyfikacji OPEN – 2 miejsce).

Wyniki naszych strażaków świadczą o ich bardzo wysokiej sprawności fizycznej. Doskonała sprawność naszych strażaków, wzajemna współpraca zawodników dla osiągnięcia wyznaczonych celów podkreślana była na każdym kroku.

Opracowanie: st. bryg. Piotr Kalinowski Biuro Szkolenia KG PSP
Zdjęcia: mł. ogn. Piotr Roezner KP PSP Nysa, Straż Pożarna Węgier