do góry

Aktualności sportowe

18 PAŹ 2019

Strażacki triathlon

25 sierpnia 2019 r. w Nowym Dębcu k/Kościana w Wielkopolsce, przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się I MISTRZOSTWA POLSKI STRAŻAKÓW W TRIATHLONIE. Zawody rozegrane zostały w ramach GREATMAN TRILOGY, a współorganizatorem Mistrzostw była Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej oraz Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu.

W Mistrzostwach wystartowało indywidualnie 56 strażaków na dystansie 1/4 IM (950 m pływanie / 45 km rower / 10,5 km bieg) oraz 18 sztafet na dystansie 1/8 IM (475 m pływanie / 22,5 km rower / 5,25 km bieg).

Na linii startu stanęło więc 110 strażaków, co pokazuje, że wielu z nich uprawia nie tylko bieganie, ale także pływanie i kolarstwo, a triathlon jest znakomitym połączeniem tych trzech dyscyplin. Udział w tak ułożonej triadzie konkurencji wymaga niezwykłej wszechstronności, a przede wszystkim wytrzymałości.

Strażacki triathlon będzie organizowany cyklicznie i ze względu na niezwykłą atmosferę stanie się z pewnością tradycją w kalendarzu strażackich sportowych zmagań. Możliwe, że formuła zostanie rozszerzona jeśli chodzi o poszczególne dystanse trzech dyscyplin. Uczestniczyć w zawodach będą mogli wszyscy chętni, także spoza pożarniczego środowiska.

Opracowanie i zdjęcia: SA PSP w Poznaniu

11 PAŹ 2019

Strażacki triathlon

wszystkie aktualności